Myśląc o poduszkach ozdobnych wyobrażamy sobie zazwyczaj kanapę w salonie, na której są rozłożone poduchy. Oczywiście jest to najpopularniejszy i bardzo efektywny sposób w jaki można użyć poduszek. Oprócz tego dużo osób przystraja swoje łóżka zestawem poduszek co pięknie uzupełnia styl sypialni i skupia uwagę na jej główny punkt.

Istnieją też inne miejsca, w których można ulokować poduszki dekoracyjne. Ich zadaniem jest oczywiście dekorować, ale również uzupełniać pustkę. Jeżeli nie mamy pomysłu co położyć w określonym miejscu, poduszka będzie zapewne dobrym wyborem.

Poniżej przedstawiamy parę niestandardowych sposobów ulokowania poduszek ozdobnych.

 

 1. Parapet

Niektóre parapety są bardzo wąskie tak, że zmieszczą się na nich tylko mniejsze doniczki z kwiatami i inne drobiazgi. Jednak przy trochę głębszym parapecie można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i dodać nietypowy element ozdobny taki jak poduszka.

Poduszki dekoracyjne na parapecie

 1.  

  Kominek

Mając w miarę głęboką półkę przy kominku można ją przyozdobić parą poduszek dekoracyjnych, co doda jeszcze więcej przytulności temu miejscu, które ma być oazą relaksu.

 Poduszki dekoracyjne przy kominku

Jeżeli nie ma półki przy kominku lub jeśli nie chcemy kłaść poduszek bezpośrednio na półce kominkowej, wówczas można zakupić większy kosz, do którego włoży się parę poduszek ozdobnych co ciekawie wypełni przestrzeń wokół kominka.

Poduszki dekoracyjne w koszyku przy kominku

 1.  

  Przedpokój

Jeżeli jest konsola  w przedpokoju, można wykorzystać przestrzeń pod nią i ulokować np. wiklinowy kosz z poduszkami. Jest to niebanalny sposób na urozmaicenie tego miejsca i dodanie mu nieco przytulności.

Poduszki dekoracyjne w przedpokoju

 1.  

  Półka

Bywa, że napotyka się problem z wypełnieniem półek. Nie zawsze wiadomo jak ciekawie je udekorować. Tymczasem oprócz książek, figurek, doniczek z kwiatami i ramek ze zdjęciami, można tą przestrzeń wypełnić poduszkami dekoracyjnymi.

Poduszki dekoracyjne na półce

 1.  

  Krzesła w jadalni

Do krzeseł w jadalni warto dodać poduszki pod plecy, które nie tylko pięknie przyozdobią jadalnię, ale również sprawią, że Twoim gościom będzie wygodniej siedzieć przy stole.

Poduszki dekoracyjne w jadalni

 

Jak wynika z powyższych przykładów można znaleźć wiele nietypowych i interesujących sposobów na wykorzystanie poduszek dekoracyjnych, Tego elementu nigdy nie jest dość w domu. Nawet jeśli masz jakieś starsze poduszki, z którymi nie wiesz co zrobić, warto je ulokować w innej formie, gdyż poduchy zawsze umilą każdy kącik.

A Wy w jaki nietypowy sposób wykorzystalibyście poduszkę dekoracyjną?

Źródła zdjęć w tym artykule - Pinterest.