Poduszki dekoracyjne to najważniejsze akcesoria służące do wystroju wnętrz. Warto mieć ich pod dostatkiem w domu. A oto 7 argumentów za tym przemawiających:

 

1. Urozmaicają wnętrza i zabijają nudę

Dokładnie tak jest, dowód przedstawiamy poniżej. Spróbuj sobie wyobrazić poniższą sofę pustą, bez poduszek dekoracyjnych. Od razu widać, że takie pomieszczenie będzie wyglądało nudno, bez wyrazu. Poduszki dodają kolor i w tym przypadku świetnie dopasowują się do obrazu wiszącego nad kanapą. Cała poniższa aranżacja tworzy w ten sposób spójną i harmonijną całość.

 

Poduszki dekoracyjne na kanapie

 

2. Podkreślają styl mebla

Do klasycznej kanapy można dobrać poduszki eleganckie, które idealnie wydobędą jej charakter. Z kolei do nowoczesnej sofy, o prostych kształtach, dopasujemy poduszki w oszczędnym stylu scandi.

 

3. Mogą skutecznie wyciszyć wzorzyste i mocno kolorowe meble

Gdy użyjemy jednokolorowych i lekko kontrastujących z meblem poduszek ozdobnych, możemy uspokoić go i dodać harmonii do całej stylizacji. Poniżej jest prosty przykład, do wzorzystego mebla dodano poduszki w jednolitym kolorze.

 

poduszki dekoracyjne na wzorzystej sofie

 

4. Wymieniając je można zupełnie zmienić atmosferę pomieszczenia

Można łatwo przearanżować styl panujący w całym mieszkaniu, wymieniając tylko poduszki ozdobne i parę innych dekoracji. Jest to niedrogi i efektywny sposób na zupełną odmianę każdego pomieszczenia. Szczególnie łatwe jest to w pokojach, które pomalowane są na neutralny kolor np. jasno-szary lub off-white i mają  meble w delikatnych, stonowanych kolorach. Wówczas do takich mebli i ścian pasuje właściwie wszystko. Można dowolnie tworzyć paletę kolorów jaka ma panować w pomieszczeniu wymienijąc tylko poduszki dekoracyjne, dywany, zasłony i inne drobniejsze ozdoby. W ten sposób w każdym sezonie może panować u nas w domu inna kolorystyka.  

 

5. Dobrze dobrane sprawiają, że wnętrze jest bardziej estetyczne

Jest parę głównych zasad, którymi warto się kierować przy wyborze poduszek ozdobnych. Przeczytaj nasz artykuł o tym jak dobierać poduszki dekoracyjne.

 

6. Oprócz walorów estetycznych poduszki są też bardzo funkcjonalne i służą naszej wygodzie

Poduszki dekoracyjne świetnie urozmaicają wnętrza i wprowadzają domowy klimat. Mają też jednak inne funkcje, wręcz  terapeutyczne. Wracasz po ciężkim dniu z pracy i marzysz o relaksie. Wygodna sofa to jedno, a zestaw poduszek ozdobnych sprawi, że będzie jeszcze bardziej miękko, przytulnie i bezpiecznie.

 

7. Bez nich dom nie byłby taki przytulny

Tekstylia domowe oddają charakter ogniska domowego. Same ściany i meble nie dostarczą tego efektu. Bez poduszek dekoracyjnych i innych ozdób wnętrza byłyby bardzo surowe. Widać to szczególnie wyraźnie w popularnym ostatnimi czasy trendzie prosto z Danii o nazwie Hygge. Ciepło ogniska domowego to znak firmowy tego sposobu aranżacji. Obeność miękkich tekstylii: poduszek, pledów, koców, dywnów to tutaj podstawa.


A za co Ty lubisz poduszki dekoracyjne? Podziel się z nami w komentarzach poniżej.